Sabit Telefon 0212 223 15 63
Whatsapp
Form
Mobil İletişim 0533 743 76 64

Piyano Taşıma Nedir?


Piyanoların taşınması noktasında teknik ekipman olarak kullanılması zorunlu bazı aparatlar bulunmaktadır.

Bunlar: Askı, Palet, Vinç, Lift ve Koruma Bezi.

Yalnız bu teknik malzemelerin bulunması piyanonuzun zararsız bir şekilde taşınacağı anlamına gelmez. Özellikle bu teknik ekipmanların doğru yerde ve işlevsel bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Öte yandan piyano nakliye çalışmasında mutlaka donanımlı bir kadroya sahip olunmalıdır. Ekibiniz ne kadar çok bilgi, birikim ve tecrübeye sahip ise piyanoların taşınması daha güvenli hale gelir. Eğer piyano taşıma işlemi doğru bir şekilde işletilmezse piyanonun zarar görmesi kaçınılmazdır. Böylesi durumlarda piyano mobilyasında hasar ve tellerinde ise kopmalar meydana gelmektedir. Piyano taşıma İstanbul firmaları arasından yapacağınız tercihte mutlaka söylediklerimizi göz önünde bulundurunuz.

Piyano taşımacılığında askılı sistem hem klasik bir taşıma yöntemidir hem de içerisinde riskler barındıran bir yöntemdir. Bundan dolayı askılı taşıma yöntemi makaslı trans palet veya vinç ile desteklenmelidir.

Piyano taşımacılığı, değerli eşya taşımacılığıdır. Dolayısıyla piyanolar taşınmadan önce özenle koruma bezi ile sarılır ve piyano taşımacılığı konusunda eğitim almış kişilerce sistemli bir şekilde taşınır.

Piyano taşımacılığı, özel bir meslektir. Nakliyat ve taşıma firmalarının birçoğu piyanoyu sıradan bir eşya ile bir tutmakta ve taşıma görevini üstlenmektedir. Özkan Nakliyat olarak sizlere tavsiyemiz, mutlaka piyano taşımacılığı konusunda tecrübeli, donanımlı ve birikimli bir kadroya sahip olan piyano taşıma firması seçmelisiniz.         

Piyanonuzu güvenli bir biçimde başka bir yere nakledilmesini istiyorsanız mutlaka sıkı bir araştırma yapmalısınız. Her açıdan size güven veren bir piyano taşıma firması ile çalışmak hem ekonomik hem de avantajlı olacaktır. Piyano sahibi ile piyano taşıma firması arasında imzalanan sözleşme güven tesis edilmesi açısından oldukça önemlidir. 

Piyano taşımacılığı yapan firmalar daha çok profesyonel bir ekiple çalışmakta ve piyanonuza hiçbir zarar getirmeme garantisini vermektedir. Piyano ticareti yapanlar, piyanistler ve hobi olarak piyano çalanlar piyano taşımacılığı noktasında mutlaka bir piyano taşıma firması ile anlaşmaktadır. 

Piyano taşımacılığı yapılan piyano çeşitleri şunlardır;

  • Kuyruklu Piyano
  • Duvar (Konsol, Dik) Piyano
  • Portatif Piyano
  • Akustik Piyano
  • Hibrid Piyano
  • Dijital (Elektronik) Piyano
  • Pnömatik Piyano
  • Mekanik Piyano
  • Hazır Piyano
Özkan Nakliye ile gönül rahatlığıyla piyanolarınızı güvenli bir şekilde bir kentten başka bir kente taşıtmak oldukça kolay! Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

Piyano Taşıma Fiyatları


Piyano taşıma fiyatları herkesin kafasını karıştıran konulardan biridir. Temelde piyano taşıma fiyatı piyanonun alınacağı yer ile teslim edileceği yer arasındaki uzaklıkla hesaplanmaktadır. 

Öte yandan piyano ağırlığı ve hassaslık derecesi de kimi zaman fiyatları etkilemektedir. Peki piyano taşıma firmaları fiyat belirlerken neye dikkat etmektedir ? Piyanomu taşıtmak istiyorum ama piyano taşıma fiyatı ne kadar ? Bu yazımızda aklınızdaki piyano taşıma fiyatı sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Piyano taşıma hizmeti veren kurumlar arasından hangisini tercih edeceğinizi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri fiyat politikası, güven ve piyanonun korunması konularıdır.

Piyano taşıma firmasını, piyano taşıma fiyatına göre seçmeyin! Eğer piyanonuzu taşıtmak istediğinizde piyano taşıma firmasının kalitesi yerine taşıma ücretini gözetiyorsanız geri adım atmalısınız. Güvenilir olmayan, tecrübesiz ve teknik ekipman konusunda yetersiz olan piyano taşıma firması olamaz! Bize Ulaşın: 0(212) 223 15 63

Piyano taşımak uzmanlık isteyen bir iştir. Bu nedenle piyano taşıma ücretinin düşük olmasına aldanıp piyano taşıma firması seçmeyin! Bütçenize sizin kadar önem verdiğimizi bilmeniz gerekir. Piyano taşımacılığında en ufak bir hata piyanonuzun çizilmesine, tellerinin kopmasına ve hatta parçalanmasına neden olabilir.

Şehirlerarası piyano taşımacılığında fiyatlar şehiriçi piyano taşımacılığına göre daha maliyetli olmaktadır. Piyano nakliyesi fiyatı belirlenirken piyano sahibi ile piyano taşıma firması arasında farklı diyaloglar geçebilmektedir. Piyano taşıma firması size sunacağı hizmette hassas, titiz ve dikkatli olmak zorundadır. Ayrıca akaryakıt ücreti, uzman kadro ve taşıma mesafesi fiyatı etkileyen en önemli faktörlerdir.

Piyano taşımacılığında esas olarak fiyat hizmet kalitesi ile doğru orantılıdır. Bundan dolayı piyanonun koruma bezi ile sarılması, ambalajlanması, paketlenmesi, askıya konulması, piyano taşıma kadrosunun büyüklüğü, piyanonun teslim edileceği yerin konumu ve merdiven özelliği (asansör yoksa) ve piyanonun ağırlığı ( 180 Kg - 550 Kg) fiyatı etkilemektedir.

Yetişkin bir insanın ortalama 50 Kg taşıyabildiğini düşündüğünüzde piyanonun kolaylıkla taşınamayacağını bilmelisiniz. Bundan dolayı piyano taşıma işlemi uzman kişilerce ekip çalışmasıyla yapılmalıdır. Bize Ulaşın: 0(212) 223 15 63

Piyano taşımacılığında güven tesis edilmesi oldukça önemlidir. Profesyonel taşıma ekibi, gelişmiş taşıma aparatları, güvenli taşıma hizmeti ve karşılıklı taşıma sözleşmesinin imzalanması ile güven oluşturulur.

Kuyruklu Piyano Taşıma


Kuyruklu piyanolar en hassas piyano türüdür. Hassas olmasının yanında oldukça da maliyetli bir piyanodur. Kuyruklu piyanoların taşınması diğer piyano türlerinin taşınmasına göre daha zordur. Bunun sebebi ise kuyruklu piyanolar hem ağır hem de dengede değildir.

Kuyruklu piyanolar ortalama 550 Kg gelmektedir. Kuyruklu piyano taşımak için de piyano taşıma kadrosunun geniş ve uzman kişilerden oluşması önem teşkil etmektedir.

Uzman piyano taşıma kadrosu ve işlevsel taşıma aparatları ile Özkan Nakliye yılların tecrübesi ile kuyruklu piyanolarınızı güvenli bir şekilde taşımaktadır.

Kuyruklu piyanoların hassas olduğunu belirtmiştik. Bundan ötürü taşıma işlemi gerçekleşirken alanında uzman piyano taşıyıcıları tarafından kontrollü bir şekilde taşınması önemlidir. Kuyruklu piyanolar, rüzgarda ağaçta sallanan yapraklar kadar hassas ve narindir. Kuyruklu piyano taşıma görevi profesyonel piyano taşıma firmalarına verilmelidir.

Piyano Taşımacılığı = Profesyonel Kadro + İşlevsel Aparatlar + Hizmet Sözleşmesi Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

Kuyruklu piyano taşımacılığında da diğer piyano çeşitlerinin taşınmasında da önemli olan piyano sahibi ile piyano taşıma firması arasındaki hizmet sözleşmesi, piyanoyu taşıyacak olan profesyonel ekip ve piyanonun taşınmasında kullanılan işlevsel aparatlar etkilidir. 

Klasik bir piyanonun taşınması için piyanonun güvenli bir şekilde düzenlenmesi gereklidir. Belirli kısımlar kontrollü bir biçimde birbirinden ayrılır ve darbelere karşı korunması için koruma bezi ile sarılır.

Özellikle kuyruklu piyanolar için ayrı bir çalışma yapılır. Kuyruklu piyanonun sökülmesi öngörülen kısımları sökülüp ambalajlanır. Diğer kısım iyi bir şekilde koruma bezi ile sarılır ve çeşitli aparatlarla sabitlenir. Ardından kuyruklu piyanonun gövdesi kızak üzerine konur. Arka ve ön kısımlar askı sistemi ile tutturulur. Bazı durumlarda piyano arabası da kullanılabilmektedir.

Kuyruklu piyanonun taşınmasında en riskli alanlar merdivenlerdir. En ufak bir hata kuyruklu piyanoya zarar verebilir. Dolayısıyla kızak üzerinde taşınması her zaman daha güvenli olmaktadır.

Özetle, Özkan Nakliye üstün hizmet kalitesi ile kuyruklu piyano nakliyesi ya da kuyruklu piyano taşımacılığı güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

Konsol Piyano Taşıma


Konsol piyano, duvara yaslanan piyanolar olarak bilinirler. Bu sebeple de duvar tipi piyano da denmektedir. Konsol piyano taşıma ise duvar tipi piyanoların bir yerden başka bir yere kontrollü bir şekilde taşınmasıdır.

Konsol piyanolar, kuyruklu piyanolara göre daha hafif ve daha az yer kaplamaktadır. Dolayısıyla konsol piyanoların taşınması kuyruklu piyanolara göre daha kolay olmaktadır.

Piyano taşımacılığında esas konu her zaman piyanonun ağırlığı, tipi ve taşınacak mesafenin uzunluğudur. Konsol piyanolar, kuyruklu piyanolara göre oldukça dengesiz piyanolardır. Ayrıca kuyruklu piyanolara göre hafif olması konsol piyanonun ağırlığını azaltmamaktadır. Nitekim konsol piyanoların ortalama ağırlığı 200 Kg ile 350 Kg arasında değişmektedir.

Konsol piyanolar taşınma esnasında savunmasız birer enstrümana dönüşürler. Ne kadar hassas olduğunu profesyonel taşıma ekibinin özel çalışmasından anlamak mümkün. Konsol piyano taşımacılığı da kuyruklu piyano taşımacılığına oldukça benzemektedir. Bütün koruma işlemleri, işlevsel aparatlar, titizlik ve dikkat konsol piyanolarda da tekrar edilir.

Piyano Nakliyesi Nasıl Olur


Piyano nakliyat, piyanoların özenle korunarak askıyla, kızakla, vinçle ve paletle nakliye aracına taşınarak başka bir yere taşınması işlemidir. Piyano nakliyesi içinde barındığı risklerden dolayı oldukça özel bir çalışmayı zorunlu kılar. Bu özel çalışmayı yapacak olan ekip de piyano nakliyesi alanında tecrübeli, birikimli ve donanımlı kişilerden oluşur.

Piyano nakliyat çalışmasında ekip elemanlarının özel olarak kullandığı malzemeler söz konusudur. Askılı piyano taşıma sistemi, makaslı transpalet piyano taşıma sistemi, vinç ile piyano taşıma sistemi ve piyano taşıma arabası en fazla kullanılan piyano nakliyat malzemeleridir.

Piyano Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli


Piyanolar taşınmadan önce gerekli tüm ön çalışmalar yapılmalıdır. Piyanonun teslim alınacağı yer, piyanonun taşınacağı yer, zorunlu ekipmanlar, mesafe, fiziksel koşullar ve piyano taşıma ekibi gibi bütün faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Piyano taşıma işleminde yaşanabilecek ufak bir sorun piyanonuzun zarar görmesine sebebiyet verebilir. Dolayısıyla piyano taşımacılığı konusunda eğitim almış kişilerce ve özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilmesi önemlidir.

Piyano taşıma esnasında kullanacağınız her malzeme piyanoyu dış etkenlerden, darbelerden ve çevresel faktörlerden koruyacaktır. Olası bir problemde yani önlemler alınmadığında piyanoda oluşabilecek hasarlar ise şunlardır: piyano tellerinin kopması, piyano mobilyasının çizilmesi, çatlaması veya kırılması ve rezonans tahtasında hasarların meydana gelmesi olarak sayılabilir.

Maddi ve manevi olarak değer verdiğiniz piyanolarınızın taşıma ve nakliyat işlemleri de Özkan Nakliyat için değerli ve önemlidir. Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

En maliyetli müzik enstrümanı hangisidir diye bir soru sorsanız sanırım herkesin aklına ilk önce piyano gelir. Piyanolar hem pahalı hem de oldukça yaygın bir müzik aletidir. Gövdesi ve üst kısımları ile birlikte ahşap bir aksama sahip olan piyanolar bu nedenle de oldukça hassas bir özellik gösterirler. Bir müzik aleti hem ağır ve pahalı; aynı zamanda da hassas bir özelliğe sahip olunca taşınması problemi ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple piyano nakliyatının uzman kişilerce yapılması önem teşkil eder.

Piyano Taşıma Firmaları


Piyano taşıma firmaları, taşıma işleminin profesyonel bir çerçevede gerçekleştirilmesi ve piyanoların zarar görmeden yer değiştirmesinin sağlayan, ekip çalışmasının etkin bir biçimde yapıldığı işletmelerdir.

Piyano taşıma firmaları aracılığıyla piyanoların hem şehiriçi hem de şehir dışı taşınması oldukça kolaylaştı. Piyano taşıma firmaları disiplinli, sistemli ve düzenli bir çalışma ile piyano nakliyesi yapmaktadır.

Piyano taşıma hizmeti veren firma ile piyano sahibi arasında sürekli bir etkileşim söz konusudur. Piyanonun teslim alınacağı noktadan taşınacağı noktaya kadar her şey önceden belirlenir, hesaplanır.

Özkan Nakliyat sistemli ve güleryüzlü hizmet anlayışı ile piyanolarınızı en güvenli bir şekilde taşımaktadır... Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

Piyano taşıma firmaları herşeyi tek tek analiz ederek çalışma yürütür. Ardından piyano taşıma işlemi bitene kadar kontrol elden bırakılmaz. Piyano taşıma firması içerisindeki çalışanların birbirleriyle  olan uyum önemlidir.

Piyano taşıma firması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise firmanın referansları, profesyonel yaklaşım, uzman ekip, kullanılan malzemeler ve hizmet sözleşmesidir.

Şehirlerarası ve Şehir içi Piyano Taşımacılığı


Şehirlerarası ve şehiriçi piyano taşımacılığı ile piyanolarınız sizden teslim alınıp dilediğiniz adrese güvenli bir şekilde en kısa sürede taşınır. Piyano taşımacılığında yoğun olarak çalışılan kentler şunlardır: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir.

İstanbul Şehirlerarası ve Şehir içi Piyano Taşımacılığı:

İstanbul Avrupa yakası piyano taşımacılığı ve İstanbul Anadolu yakası piyano taşımacılığı çok etkindir. Özellikle Anadolu yakasında bulunan Kadıköy, Maltepe, Üsküdar, Kartal, Adalar ilçeleri ile Erenköy, Caddebostan,Beylerbeyi, Çengelköy, Acıbadem, Fenerbahçe, Bostancı ve Göztepe semtleri öne çıkmaktadır.

İstanbul Avrupa yakası piyano taşımacılığında ise öne çıkan ilçe ve semtler şöyledir: Bakırköy, Sarıyer, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş, Bahçeşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Florya, Yeşilköy, Şile, Tarabya, Bebek, Etiler, Nişantaşı, Maçka, Beyoğlu, Cihangir, Göktürk, Kemerburgaz, İstinye, Polonezköy, Levent, Maslak, Ispartakule, Boğazköy, Yeniköy ve Kilyos olarak öne çıkar.

Öte yandan İstanbul-Ankara, İstanbul-İzmir, İstanbul-Antalya, İstanbul-Bursa ve İstanbul-Eskişehir arasında piyano taşımacılığı yapılmaktadır.

Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

Ankara Şehirlerarası ve Şehiriçi Piyano Taşımacılığı:

Ülkemizin başkenti olan Ankara’da piyano taşımacılığı alanında Özkan Nakliyat oldukça etkin bir şekilde çalışmaktadır. Ankara piyano taşımacılığı ve Ankara-İstanbul, Ankara-İzmir, Ankara-Bursa ve Ankara-Antalya piyano taşımacılığı son derece aktif ve özenle çalışmaktadır.

Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

İzmir Şehirlerarası ve Şehiriçi Piyano Taşımacılığı:

Ege’nin incisi İzmir sanatın da merkezi konumunda. Kuyruklu piyano ve konsol piyanoların taşınmasında güvenilir bir firma olarak Özkan Nakliyat her zaman yanınızda! İzmir şehirlerarası piyano taşımacılık ile piyanolar diğer kentlere güvenli bir şekilde taşınır.

Bize Ulaşın: 0533 743 76 64

Bilgi Talep Formu


WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?